Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Збережені Святим Духом

Olenka
Оlenka P.
26.10.17
0
Українська церква в Криму продовжує існувати. Зараз богослужіння проходитимуть у восьми храмах українською православної церкви, які залишились після подій 2014 року, та в кафедральному соборі УПЦ КП Святих Рівноапостольних Князів Володимира та Ольги в Сімферополі.

Хоча наприкінці серпня цього року парафіян приголомшили дії судових приставів щодо кафедрального собору. В ході подій того дня було захоплено капличку Христа Спасителя і благодійну їдальню, що діяли при соборі, також було незаконно опечатано в цих приміщеннях посуд, ікони, інші речі, які були подаровані церкві в минулі роки. Що до ситуації, яка склалася, було подано заяву до арбітражного суду. Слідчий комітет РФ та прокуратура розпочали слідчі дії, що до законності дій судових приставів.

Із приводу подій довкола храму деякі кримські ЗМІ підняли інформаційну хвилю проти УПЦ КП взагалі. Так, «Крымский телеграфъ» розродився дуже єхидною статтею. У ній пройшлися по всьому: і, по так званому, «раскольничеству» Київського патріархату, і по хисткому статусу церкви в Криму, і по Патріарху Київському і всея Руси-України Філарету, і по  Архієпископу Сімферопольському і Кримському…

Із одного боку храм муляє око кримській владі самим своїм існуванням, тим, що дає надію і розраду своїм прихожанам (яких за ці роки стало більше), із другого ніякої реальної допомоги чекати немає звідки…

Залишається тільки молитися…

Молитва преподобного Силуана Афонського за мир в усьому світі

Господи, даруй мир Свій людям Твоїм! Господи, даруй людям Твоїм Духа Свого Святого, щоб Він зігрівав серця їхні любов’ю Твоєю і наставляв їх на всяку істину й добро.

Господи, даруй їм благодать Твою, щоб вони в мирі і любові пізнали Тебе, і полюбили, і сказали подібно до апостолів на Фаворі: «Добре нам, Господи, бути з Тобою». Зігрій засмучені серця людей, щоб вони в радості славили Тебе, забувши про земні скорботи.

Утішителю Благий, зі сльозами прошу Тебе: утіш скорботні душі людей Твоїх. Дай усім народам Твоїм пізнати любов Твою і солодкість Духа Святого, щоб забули люди земне горе, зреклися всього поганого і пригорнулися до Тебе з любов’ю, і щоб жили в мирі, творячи волю Твою на славу Твою.

Господи Милостивий, дай благодать Твою всім народам землі, щоб пізнали Тебе Духом Твоїм Святим. Амінь.

«Світ тримається на молитві, – стверджував преподобний Силуан Афонський, – а коли ослабне молитва, тоді світ загине».«Молитися за людей – це кров проливати», – говорив преподобний.

 

Комментарии