Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Три роки за погляди

В Криму судять журналіста Семену
Olenka
Оlenka P.
18.09.17
0
Вирок буде зроблено 22 вересня, а поки прокурор просить три роки умовно. З одного боку, непогано, що умовно, з іншого – а за що?

Право на свободу поглядів закріплено міжнародними статтями та Конституцією РФ, яка зараз регламентує дії на півострові. Чому суд не враховує статтю 19 головного закону держави, не відомо ні адвокатам, ні самому засудженому – пану Миколі Семені.

Слідство було почато ще рік тому на підставі заяв читачів сайту Крим-реалії в особі працівників ФСБ. Вони побачили в статті  «Блокада ‒ необхідний перший крок зі звільнення Криму» заклики до зміни кордонів РФ. Весь цей час слідство збирало докази, що це його стаття (бо вона підписана псевдонімом), хоча на суді журналіст підкреслив, що й не приховував цього.  

Також він вважає, що це політична справа, бо доказів про заклик змінити російські кордони він не робив й особисто не має ніякої ненависті до Росії та росіян. Більш того, він впевнений, що за 2-3 роки в РФ буде зміна режиму й всі політичні в’язні будуть реабілітовані.

Прокурор Світлана Будинська наполягає на тому, що Микола Семена – корислива людина. Він, за її словами, отримав не тільки паспорт РФ в 2014 році, а й мав наглість брати гроші за свої статті. Таке незвичайне звинувачення прокоментував адвокат Олександр Попоков, наголосивши, що сама прокурорка теж такими гучними заявами відпрацьовує в суді свій хліб. Особливо, коли говорить, що підсудний відмовився від громадянства України. Пан Микола був вражений таким дивним звинуваченням, бо, як він нагадав, процедуру відмови від громадянства України не проходив ні один кримчанин.

Своє дуже розвернуте останнє слово Микола Семена передав для Українського центру в Криму та іншим бажаючим, його з часом можна буде прочитати на нашому сайті, а також на сайті «Крим-реалії» https://ru.krymr.com/a/28742389.html.

А ось декілька цитат:

«Всі учасники процесу – свідки того, що я був гранично відкритий, говорив чесно й щиро, як й писав свої книги, свої статті в газетах, журналах й Інтернеті. При цьому я спирався як на міжнародне право, так й на внутрішнє російське та українське законодавство, й у всіх випадках переконливо аргументував свою позицію. Я думаю, що саме так и має завжди робити будь-який свідомий та законослухняний громадянин будь-якої держави, України та Росії в тому числі».

«Для того, щоб обміркувати те, що з нами всіма трапилось, між засіданнями суду я ще раз перечитав багато літератури, яка розповідає про репресії в Росії за весь час її історії від декабристів до сьогодення. І ось я не розумію, навіщо це все потрібно було цій великій, ядерній державі, яка могла б стати багатшою й щасливішою країною у світі, але вибрала ганьбу тюрм й таборів, політичних судів, надала перевагу бідності й потоптанню прав своїх громадян».

«Але я знаю, що є ї інша Росія, ціле співтовариство прогресивних мислителів й діячів, що приймуть Росію поранену й вилікують її. Потому вочевидь, що Росія сьогодні стоїть напередодні великих якісних змін в політиці. Пройде короткий час – я думаю не більше 2–3 років – й політична ситуація в країні кардинально зміниться. Всі політичні справи будуть переглянуті та їх жертви будуть реабілітовані».

Комментарии