Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Терен груш не родить

Спроба прояснити наміри
Olenka
Оlenka P.
13.01.17
0
«Цвіте терен, цвіте терен, а цвіт опадає…», - під ці рядки добре за накритим столом дивитись в чиїсь-то гарячи очі, згадувати наступні слова…

Терен – це така дуже кримська рослина, її дуже легко зустріти будь в якому куточку – в лісі, під містом, в горах. Ягода стає солодкою від морозу, але, як правило, її збирають ще до холодних деньків. Терен пов’язує нас з Україною, звідки пришла народна пісня про любов дівчини до коханого, якого нема поряд, та де добре знають цю рослину.

Для чого нам «Кримський терен»? Може, досить рослинного чи пісенного? Ми хочемо збирати матеріали, які теж будуть єднати нас з українськістю, бо в Криму українська культура вже залишила свої коріння, є її носії, люди, книги, предмети побуту, але зараз їх стали цуратися. Є потреба в цій роботі, адже, здається іноді, що все знищено чи нічого не було, є бажання створювати нові ідеї для кримських українців. Ми хочемо зняти міжнаціональну напругу, яка, безсумнівно, зараз присутня на півострові, та довести, що українське не варте викоренення. Взагалі, викоренення культури дуже схоже на знищення рослин, до яких ми звикли, які дають нам натхнення своєю природністю, заспокоюють, лікують душевні рани.

Ця гілочка терену прикрашала офіс УКЦ, якій ми знімали протягом 2016-2017 рр. в центрі Сімферополя, на Турецькій.

Рішення сьогоденних питань за рахунок перетворення живого середовища руйнує наше майбутнє. Що ми залишимо дітям? Місто з бетону, пустелі, затоптані духовні джерела?

«Кримський терен» направлений на захист права кримчан на рідну українську культуру й мову. Можливо, він поможе консолідації кримських українців бо ми збираємось висвітлювати питання культури та освіти, робити кроки для подолання перешкод, які є в цьому напрямку. Ще є бажання зробити з сайту арт-майданчик для творчих людей, які мають потребу, бажання, вміння робити цікаві речі, знімати чи малювати прояви нашого життя, описувати його за допомогою віршів чи прози. Кличемо всіх, кому є діло до захисту культури, приєднатись до нашої ініціативи.

Поки будемо робити сайт силами Українського культурного центру в Криму (УКЦ), який ми заснували в 2015 році з тією ж метою, що й «Кримський терен». В рамках діяльності УКЦ ми проводимо культурні заходи та акції. Не так багато, як хотілось би, але на це є свої причини, серед яких відсутність грошей, пасивність кримської громадськості, особливості російського законодавства. А ще недовіра з боку кримських українців в щирості нашої діяльності. Ми розраховаємо, що деякі з цих перепонів ми зможемо хоч трохи подолати за допомогою «Кримського терену». Спробуємо?

І таки да: терен груш не родить!  Будемо сподіватись, що наш продукт теж буде відповідати своєму призначенню. Ваш відгук на нього допоможе нам формувати потрібне наповнення. Й про мовне питання: пишемо українською та російською. До чого нам з самого початку це кокетство, якщо більшість кримських українців спілкується російською, думає на ній, використовує щодня. (До них відноситься й авторка цього тексту). Нам не потрібні крайнощі! Якщо комусь необхідна для більш повного та відвертого висловлення російська, це логічно. Але зрозуміло, що українська завжди буде вітатися окремо!

 

Комментарии