Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Суд з жовто-блакитним відтінком

Резонансний процес
Olenka
Оlenka P.
03.10.17
0
Ті з кримчан, хто слідкує за всім, що має відношення до українськості на півострові, в курсі, що з грудня 2016 року Володимир Балух, мешканець с. Серебрянка Роздольненського району, сидить в СІЗО м. Сімферополя.

Володимира Балуха звинувачують у тому, що він у себе на горищі зберігав патрони від АК та тротил. За це по закону РФ (ч.1, ст.222 УК) йому світить максимум до чотирьох років та ще й штраф.

Чи дійсно Балух, якій фермерствував в своєму рідному селі останні років двадцять, скоїв злочин, з’ясовував суд Раздольненського району, та присудив йому три роки й сім місяців позбавлення волі. Але учора, на засіданні апеляційного суду в Сімферополі, прокурор запропонував, а суддя погодився з тим, що справу треба повернути на додатковий розгляд. Але не тому, що їх переконали доводи захисту про беззаконня, які були пов’язані вже з відкриттям справи, а тому, що суддя першої інстанції (Бедріцька) «мала зуб» на Володимира.

Балух, як й раніше, не погоджується ні з обвинуваченням прокуратури, ні з тим, що розповідають свідки, головна частина з яких – представники силових структур. Він каже, що патрони та вибухівку йому підкинули, а переслідування робиться за політичним мотивом бо на його домі висів жовто-блакитний прапор, а також була причеплена табличка вул. Небесної Сотні. Як відомо, прапор України по закону РФ не є підставою для арешту, та не має обмежень на те, що розміщувати на приватній власності.

На одному з попередніх засідань суду він заявив:

– Ви думаєте, що ви мене «уработаєте», да не в життя в мене не «уработаєте». Якщо ви думаєте, що можна зламати дух людини, ви помиляєтесь. Зламати можна долю людини, тіло, здоров’я можна пошкодити, але у вас нічого з цього не вийде. Тому що, тут в тлінному тілі, ми знаходимось дуже короткий проміжок часу й вам цього не зрозуміти, тому що ви живите як одноклітинні.  За подачку з барського столу ви можете зробити все, крім правосуддя.

Адвокат Володимира, Ольга Дінзе дала коментар по судовому засіданню й рішенню судувід 2-го жовтня (відео М. Батрака):

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001290637615&hc_ref=ARTDj8nUfKYBi7_1qnlWGc2Nz5TNZSj0BloS5TLYaN4Ka12dfLgLGPHW6fKWNFGQDhE&pnref=story

Комментарии