Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Стилет чи голка

Пріорітетні права
Ірва Кремінь
Ірва К.
16.04.18
0
Стилет чи стилос?.. Вірш з такою назвою написав в 1924 році Євген Маланюк, український письменник. Колізія не нова, проте вона неочікувано знайшла своє продовження чи відлуння в сучасних кримських умовах.

Стилет – це різновид кинджала, а стилос – це перо (загострена паличка для писання на вкритій воском дощечці). Стилет – це символ боротьби, стилос – це інструмент фіксування думки. Тепер до цього асоціативного ряду можна додати й голку – інструмент для творення рукотворної краси.

Зараз вишивка з давнього народного мистецтва перетворилася в дорогий хендмейд. Вона вийшла за межі суто народного вбрання, а в світлі останніх подій на вишиванку по-іншому подивився цілий світ. Подивився і… закохався!

Але є й винятки. Для декого голка в слабких жіночих руках здається небезпечною, бо нею вишивають традиційні українські орнаменти.

Українська мова та культура становлять небезпеку? Судячи з реакції окремих представників кримської влади – так. Хоча з точки зору здорового глузду та закону все це абсолютна маячня. Відкриваємо ст. 9 «Основ законодавства про культуру» в РФ та читаємо: «Права людини в галузі культурної діяльності пріоритетні по відношенню до прав в цій галузі держави й будь-яких її структур». Питання ще є?

Комментарии