Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Під ніж

Червонокнижники, прощавайте!
Mikhailina Mihailova
Mikhailina M.
26.05.18
0
Скандал з вирубкою реліктових дерев в Гаспрі, який кілька днів виплеснувся на екрани ТБ і сторінки газет, затихає. Як з'ясувалося, все зроблено за законом ...

Все по закону

Дійсно, причепитися до власника ділянки, який готує його під забудову, неможливо. Управління ялтинського екологічного контролю заявило, що дозвіл на вирубку було дано найвищою інстанцією – Росприроднагляду. Саме ця організація в Росії відповідає за долю червонокнижних рослин.

Місце, де по-варварськи вирубані фісташка і ялівець – єдине, що залишилося від парку «Чаїр». Воно розташоване на схилі від палацу Дюльбер до Ясної Поляни. Ділянки в приватну власність були передані ще при Україні- нібито ветеранам. Однак забудовувати їх в український період не стали. Потім земля виявилася викуплена якимись особами, і в підсумку її власником зараз став Олексій Хріпунков з Липецька.

Створіть ООПТ!

Місцеві жителі, як раз передбачаючи, що схил може піти під комерційне використання, зверталися в адміністрацію Ялти і прокуратуру з проханням перевести землю з ІЖС в паркову, повернути місту і надати їй статус території, яка особливо охороняється (ООПТ). Рік тому, в травні 2017 року, з адміністрації Ялти надійшла відповідь: «В рамках безстрокової програми« Збережемо ялівці Криму »управлінням земельного і містобудівного контролю була ініційована робота по збереженню даної популяції ялівців і створення на цій території ООПТ місцевого значення».

Однак за рік так і нічого не було зроблено, доля схилу не була вирішена і забудовник, скориставшись незрозумілим статусом території, приступив до вирубки, отримавши на це всі необхідні документи. За кожне вирубане дерево – а їх зараз близько 40 з невеликим, він повинен висадити по два не пізніше листопада поточного року.

Хто лобіює інтереси забудовників?

Однак, якщо б залишки парку «Чаїр» були віднесені до ООПТ, ймовірно, Росприроднагляд не видав би дозвіл на знищення дерев. Тому головне питання в цій історії варто адресувати владі Ялти, яка до останнього тягнула зі створенням ООПТ в Гаспрі: хто винен в цьому і чиї інтереси переслідувалися?

До речі, це далеко не перше варварське ставлення до унікальної природи півострова. Так, нещодавно постраждав ялівцевий гай в Ласпі, якому уряд Севастополя до останнього не давав статус території, яка особливо охороняється. І навіть коли рішення було прийнято, в ООПТ не ввійшли ділянки забудовника «Агат-Т». На них були побудовані багатоповерхові будинки, заради яких вирубали тисячі ялівців і фісташок.

Михайлина Михайлова

Комментарии