Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Пам’ятаємо…

Зірка Полин
Ірва Кремінь
Ірва К.
26.04.18
0
Четвертий енергоблок Чорнобилю було введено в експлуатацію у березні 1984 року. Приблизно о першій годині ночі 26 квітня 1986 року там сталися два теплових вибухи, які повністю зруйнували реактор. Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина. Список жертв ще досі відкритий...

Минуло 32 роки з дня катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції…

В дитинстві всі родичі згадували як провели цей день: що робили, де були – в найдрібніших деталях… Мені, тоді, було дивно. ))) Не розуміла, як це так можна чітко все згадати. Мала була не знала, що бувають такі події, коли всі деталі врізаються в пам`ять. Тепер знаю…

Події того дня безжально демонструють на скільки небезпечною є людська самовпевненість у грі з вибуховими в усіх сенсах речовинами. Гірчить і гірчитиме полином цей день всім. Хоча в Криму вже не всім гірчить, принаймні офіційні медіа на цю тему промовчали.

Відомо, що «чорнобиль» це синонім слова «полин». Чорнобилем у народі називають полин звичайний. Згідно з цією версією Чорнобильська катастрофа 1986 року й символізує зорю Полин — «велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип». Адже радіонукліди чорнобильського викиду забруднили поверхневі водні системи не лише в районах поруч із реактором, але й в інших регіонах Європи.

“І засурмив третій Ангол, і велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип. І спала вона на третину річок та на водні джерела. А ймення зорі тій Полин. І стала третина води, як полин, і багато з людей повмирали з води, бо згіркла вона…” Біблія з книги Об’явлення св. Йоана Богослова (Откр. 8:10-11)

 

 

Комментарии