Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Очиститись від пороку

До Великого посту
Ірва Кремінь
Ірва К.
16.02.18
0
Із19 лютого розпочнеться Великий піст. Це прекрасна можливість попрацювати над своєю душею, збадьорити своє тіло. В лихі години треба пам’ятати вираз свт. Тихона Задонського: «Немає більшої перемоги, як перемогти свій гнів й обурення».

Слово владики

Усім вірним Української православної церкви Київського патріархату, які моляться в Криму, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент владика Климент передає своє благословення на початок Великого посту:

– Перш за все, Великий піст потрібний нам для очищення нашої грішної душі від скверни і порока, які є в нашому серці, бо порушення першої заповіді,  яку вчинив Адам з Євою в Раю привело  до того, що все людство було приречене на  погибель і смерть. Але явлення світу Христа Спасителя, Сина Божого, однієї із іпостасей Бога Творця, який явився в цей світ для визволення і спасіння, дає надію людині, що через покаяння, через страждання людина більше не буде зазнавати смерті. А очистившися від порока увійде в життя вічне, безсмертя. Світле Христове воскресіння є свідченням загального воскресіння мертвих. Тому дуже важливо, щоб цей піст пройшов у мирі, спокої, покаянні, молитві. Дуже важливо, щоб людина усвідомила свої гріхи перед Богом, покаялася і повернулася до Бога»

Великий піст триватиме до 7 квітня. А вже 8 квітня всі ми відзначатимемо – свято Великодня.

Правила Великого посту

  • Перед початком посту обов’язково треба попросити благословення священнослужителя, сповідатися і причаститися.
  • Не допускати гучних розмов, лихослів’я та конфліктів.
  • Не можна таїти образи, тримати злість, не мститися, не думати про погане. Також потрібно позбутися від заздрощів та не брехати.
  • Допомагайте людям. Якщо вас попросять про допомогу, то зробіть все можливе.
  • Постарайтеся відмовитися від свят. Не варто влаштовувати гучні вечірки.
  • Забудьте про шкідливі звички. У Великий піст неприпустимо вживання спиртних напоїв, так само потрібно відмовитися від куріння.
  • Щонеділі відвідувати літургії та щодня присвячувати час молитвам.
  • Відкладіть на час тілесні втіхи.
  • Протягом усіх 48 днів необхідно дотримуватися повної відмови від їжі тваринного походження та м’яса.

Заборонені продукти

– м’ясо та м’ясопродукти;

– риба і рибні продукти (крім нестрогих днів);

– яйця;

– молоко і молочні продукти;

– солодощі;

– випічка;

– фаст-фуд;

– алкоголь.

 Ірва Кремінь

Комментарии