Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Моє місце – тут!

Володимир Балух про вибір
Olenka
Оlenka P.
20.12.17
2
20 грудня ц. р. відбулося чергове засідання суду по справах Володимира Балуха, кримського фермера, що живе в Роздольненському районі Криму. Вже рік, як проти нього ведеться кримінальне переслідування за зброю, нібито знайдену на даху його домівки. Декілька тижнів тому йому змінили перебування в СІЗО на домашній арешт, тому на засіданнях суду з ним стало можливо спілкуватися особисто.

Ми, порадившись з адвокатом, не стали задавати запитань про самі суди та судову справу (чи справи). Проте поцікавилися його думкою, що робити кримським українцям, які залишилися на півострові, в ці неспокійні часи. Він відповів не відразу, але в процесі відповіді, сформулював свою думку:

– Як на мене, якщо ми всі виїдемо, то хто залишиться у Криму? Як мені колись казали, коли починалися всі ці події, та потім, коли мене возили у швидку допомогу, коли з суду забирали, то жіночка зі швидкої допомоги сказала, моя знайома, ми з нею в окружній комісії колись разом працювали на виборах: їдьте в свою Україну й там розповідайте про свою любов до неї. А Крим на кого, на вас залишити? Що після вас тут лишиться у Криму? Те саме, з чого ми його піднімали? Але й тут важко. Я навіть не знаю, хай кожен сам вирішує. Я теж на початку дуже хотів поїхати. Якби мати тоді погодилася, може, й не було б всього цього. Але мама не погодилася, тут татова могила. А їхати… Й тут робити нема що, дійсно. Й їхати, залишати все, вибачте, на цей непотріб, залишити Богом дану землю… Що кримським татарам, що нам, українцям… Не знаю… Й чекати, що всіх пересадять у тюрми, бо у них на це вистачить розуму…  Якщо люди думають про те, що вони можуть дати Україні, не як державі, а як країні, своїй Батьківщині, то кожен має зробити для себе не то що вибір, а оцінити, де він більше користь принесе. Тут чи там. Та виходячи з цього вже приймати рішення: залишатись тут чи їхати туди.

– Якщо буде звільнення, залишитися?

– Звичайно! В мене є багато планів та завжди було багато планів про те, щоб зробити принаймні ту місцевість, де я живу, більш комфортною для життя людей, естетичнішою, більш привабливою. Мрії збуваються, я впевнений, що й ця збудеться. Моє місце – тут!

Комментарии

  • Оlenka P.

    Хороший человек. правильный! Несколько жаль что тезка охватывает только две категории населения (татары и украинцы), я, например, русский и поддерживаю его вопрос – А Крим на кого, на вас залишити? Що після вас тут лишиться у Криму?

    • Olenka Оlenka P.

      Згодна з Вашим коментарем! Проте це було спонтанне бліц-інтерв’ю. Думаю, Володя теж трохи б його підправив в цьому моменті. Дякуємо за відгук!