Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Мовою стібків

Потрібні культурні соки
Olenka
Оlenka P.
02.11.17
3
Відродити заняття з української вишивки – спроба дуже непроста. Але справа потрібна. Чим підживлюються людські стосунки, як не спільною справою? Кримські українці настільки розрізнені та пригнічені «зміною прапорів», що знайти однодумців вкрай важко.

Тамара Якимова та її роботи.

Ідея замутити ці вишивальні збори з’явилася на заході, присвяченому пам’яті Віри Роїк, вишивальниці з Сімферополя, яка за свої вишивки отримала звання Герой України (з цього приводу єдине в державі). Працівник Етнографічного музею Криму Ольга Гайворонська, розповідаючи про діяльність Віри Сергіївни та про те, як зберігається її спадщина, згадала про майстер-класи з національних вишивок. Потім з’ясувалося, що проводяться вони тільки два рази на рік та мають, здається, тільки формальний вигляд. В етномузеї нам допомогли зв’язатися з однією з учениць Віри Роїк, Тамарою Якимовою, яка дала попередню згоду на проведення майстер-класів з вишивки.

Тамара Сергіївна вишиває зі школи, дуже полюбляє це, хоча зараз все складніше робити стіжки, бо роки беруть своє:

Виставка вишиванок Тамари Якимової в бібліотеці ім. Треньова в Сімферополі. 28.10.17.

– Мені іноді кажуть, – розповідає вона, – що треба поберегти очі, бо вишивання псує зір. А я кажу: а навіщо мені той зір? В стелю дивитися?

Тамара Сергіївна визнає, що спеціально українську вишивку вона не вивчала, але є книги, зразки з візарунками в Музеї Віри Роїк, де планується проводити заняття, є свій особистий досвід володіння секретами народної творчості. Тобто є, з чого починати. То як, почнемо?

Комментарии

 • Оlenka P.

  Алена ! Ты молодец!

 • Оlenka P.

  Замечательно! Интересен каждый материал, многое видела, но мало о чем знала. Дякую дорогі дівчата за те, що хочете зберегти і підтримати українське в Криму! Шануймося.

  • Olenka Оlenka P.

   Тетяна, щиро дякуємо за добрі слова!