Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект




Лялькотворення

Як ми ляльок робили
Olenka
Оlenka P.
22.09.17
0
Може, цей текст та світлини до нього надихнуть когось до творчості. Зробіть подарунок собі чи своїм друзям, бо дарувати посуд чи сувеніри давно не модно. Тим паче, що це привіт від наших пращурів.

Лялькові ігри залишаються в дитинстві, повертаючись на деякий час з дітьми та онуками. Часто якісь дитячі іграшки сидять на шафах в якості спогадів, з напіввідірваними кінцівками, у вицвіливому одязі, з одним оком чи вухом. Є колекціонери, що збирають дитячи іграшки, знаються на старовинних зразках лялькового виробництва. (Така жіночка, Світлана Царегородцева, живе в Ялті. В її колекції декілька тисяч ляльок.)

Але, як відомо, ляльки – це не тільки розваги, а й обереги, які прийшли к нам з давніх давен. Можна вірити в це, можна посміхатися над марновірством. В будь-якому випадку, зробити ляльку на саморуч – дуже цікаво та корисно. Бо все, що ми робимо власоруч, наповнюється нашою любов’ю, душею, які потім повертаються, даруючи частинку щастя, зігріваючи в скрутні часи.

Ляльок можна робити з будь-яких матеріалів, але найпростіший шлях – з тканини. Ляльки- мотанки мають свою стародавню історію й чіткі правила виготовлення. Особливо, якщо ви працюєте над лялькою-берегинею. По-перше, робляться вони без голки та без ножиць. По-друге, тканина повинна нова. По-третє, треба додати трохи чаклунства, повірити, що це можливо, й тоді лялька буде берегти вашу хату, родину й вас самих.

Народна лялька містить у собі і передає наступним поколінням інформацію про основні принципи життєдіяльності українців, особливості ментальності і національного характеру рідного етносу. Отже, щоб зберегти і впровадити кращі зразки традиційної іграшки в дитячий побут, потрібно допомогти дитині побудувати світ гри, познайомити її не тільки із сучасними, а і з народними українськими іграшками. Тому дуже корисним є виготовлення ляльок разом з малечою. (Наталія Мамчур, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавста та методик їх навчання Уманського ДПУ.)

В Мережі є безліч порад, як робити мотанок, тому покрокова інструкція буде зайвою. Головне – це гарний настрій та впевненість в своїх силах. До речі, такій набір потрібний в будь-якій справі, проте в лялькоробстві – особливо. Ще знайдіть трохи часу, веселу компанію однодумців, а обрізки тканин, мережева, нитки та намистини є будь у кого!

На світлинах – робочі моменти лялькотворіння в Українському культурному центрі (офіс на Турецькій в Сімферополі, ц. р.).


Комментарии