Закрыть
Про нас
Сайт «Кримський терен» - проект Українського культурного центру в Криму. Український культурний центр (УКЦ) був заснований 7 травня 2015 року. Ціллю його створення є збереження української мови й культури на півострові, долучення до історії, традицій, творчості українського народу. Працювати в цьому напрямку складно, але українська приказка вчить: «Як без дiла сидiти, можна обдубiти!»
Поддержать проект
Горностаївський фест

В Ленінському районі співали українською
Olenka
Оlenka P.
27.07.18
0
Почути українську мову в Криму – вже свято. А якщо то українські пісні – свято подвійне. А тут в невеличкому селі Ленінського району пройшов справжній фестиваль з багатьма учасниками. Очевидці кажуть, що це було чудово: й за творчими критеріями, й за настроєм.

Не вперше

Свято під назвою Фестиваль народів Криму проводиться в Горностаївці вже вдруге. Він проходить трьома частинами: українською, російською та кримськотатарською.

– Фестиваль має таку душевну назву – «Пісні маминого серця», – розповідає його ініціатор, Тамара Цуканова, директор Горностаївського сільського Будинку культури. – В фойє зробили виставку народної вишивки з різних областей України: Полтавської, Сумської, Черновецької, Львівської, Тернопільської. Дещо я привозила, дещо учасники фестивалю принесли, хтось сам шиє. На сцені ми поставили ліжко з підбором, вишитими подушками з Сумщини, килимом, який вишила одна з наших учасниць – Катерина Тимощук. Рушники, сорочки… У мене є сорочка, яка була вишита у 1951 році з домотканої тканини, мені жіночка одна подарувала. Уявляєте – минуле сторіччя?

Також Тамара Андріївна розповіла про програму феста, де лунали пісні за святковим календарем – від «Радуйся» до пісень, присвячених святу Івана Купали. Серед виступаючих – вокальний ансамбль ДК «Рябинушка», колектив «РодИна» (в ньому виступає в тому числі сама Тамара Цуканова зі своїми доньками), Ліля Радкевич та Ірина Павленко зі своїми дітьми, місцеві мешканці, дует Катерини Тимощук та Надії Шаповал. З Керчі приїхав дует Анни Русєвої та Ірини Черкасової. Ще серед гостей були Новомиколаївський Будинок культури з гуртом «Забава», Октябрьський БК. Фірма «Фаберлік» за своєю ініціативою підготувала подарунки для всіх учасників.

Ізюминка

Справжньою ізюминкою, як наголошує Тамара Андріївна, стала бандуристка з Керчі – Тетяна Анищенко (ми про неї писали в одному з номерів «Кримського терену»). Вона була єдина, хто виступав з бандурою (на відео). Музикантка каже, що дуже було цікаво не тільки брати участь, виступати на сцені, але й неформально спілкуватися з близькими по духу людьми. Вона також розповіла, що були й критичні зауваження на адресу тих, хто брав участь у фестивалі, мов, вони таким чином роблять «картинку», що в Криму все гаразд з національними культурами, з українською мовою.

– Я вважаю, – пояснює пані Тетяна, – що вже те, що я вийшла до людей та показала, що є такий український інструмент як бандура, то вже дуже добре. У Керчі, наприклад, таких фестивалів ніколи не проводили й зараз не проводять. Мені здалося, що всі виконавці, організатори були дуже щирі, ніхто тут примусово не співав, все було від душі. Після концерту ми ще довго спілкувалися, пригощалися стравами української кухні.

Олена ПОПОВА  

 

Комментарии